Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní přehlídka koní Kinských 2013 - výsledková listina a fotografie

4. 11. 2013

 sckk_logo_color.jpg

Národní přehlídka koní Kinských

pořádaná Svazem chovatelů koní Kinských dne 13. až 15.9.2013 u příležitosti 200. výročí narození hraběte Oktaviána Kinského. 

 

V letošním roce jsme si připomínali 200. výročí narození Oktaviána hraběte Kinského a tak se i Národní přehlídka koní Kinských nesla ve slavnostnějším duchu s rozšířeným programem. Trvala od pátku 13. 9. do neděle 15. 9. 2013.

Již po několik let jsou spojovány termíny zkoušek výkonnosti koní Kinských s termínem Národní přehlídky. Tak se i v letošním roce konaly tyto zkoušky v pátek a představilo se celkem 9 koní KK a ČT, z toho 8 klisen a 1 hřebec. Podle Řádu PK jsou tito koně představeni nejprve na ruce a ve skoku ve volnosti. Dále následuje drezurní zkouška a skoková zkouška. Pro hřebce je předepsaná ještě steeplechase se šesti terénními skoky. Od letošního roku se jezdí na dostihové dráze v Lysé nad Labem a ke skákání jsou využívány cvičné skoky.

Pro všechny budoucí účastníky zkoušek výkonnosti připomínáme, že majitelé s mladými koňmi si mohou přijet včas před zkouškami vyzkoušet areál jak v Hradištku, tak v Lysé nad Labem.

V sobotu probíhala již samotná Národní přehlídka zaměřená na chovatelské představení všech kategorií koní – od letošních hříbat, přes mladé koně, klisny, valachy a hřebce - ještě rozdělené do skupin podle věku. Posuzovateli byli naši zkušení komisaři – Ing. O. Vondrouš, J. Tvarůžek, J. Chýle a také hodnotitelé z Německa – již potřetí se této akce účastnil inspektor chovu koní z Porýní F.-J. Coenen a letos poprvé z Mnichova Claudia Szirzisko.

Hodnocení letos neprobíhalo podle pořadí, ale byly udělovány tzv. prémie. Akce se konala za pěkného počasí i zajímavého doprovodného programu. K němu patřilo i slavnostní vyhodnocení a předání pamětních listů na zámku Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou. Této pozdně odpolední akce se zúčastnili i příbuzní Laty Brandisové a tedy i Oktaviána Kinského a to Jan Pospíšil a paní Gabriela Křístková.

V letošním roce se navíc podařilo ve spolupráci s chlumeckými filatelisty získat nově vydané známky s chlumeckými žluťáky a plaváky. Pro členy SCHKK jsou rezervovány u paní tajemnice Dr. Markové a bude možné si je zakoupit na valné hromadě či na dalších akcích.

Neděle patřila sportovní prezentaci koní Kinských. A tak jsme je mohli vidět v drezurních a skokových soutěžích i ukázkách, v soutěžích zručnosti či v pas de deux. Pro příští rok jsme se na výboru SCHKK usnesli na nové kombinaci Národní přehlídky a „Festivalu koní“ a termín posunuli na předposlední srpnový víkend. Budeme se na vás velmi těšit. 

 

Kompletní výsledková listina NP 2013 ke stažení ZDE

 

Hříbata 2013: 

denis.png

Klisny roční až tříleté: 

dusana.png

alaska.png

Klisny čtyřleté až osmileté: 

tara.png

jamajka.png

nubela.png

Klisny devítileté až čtrnáctileté:

santa.png

Klisny s letošním hříbětem: 

fama.png

Valaši roční až tříletí: 

hakim.png

hakim.png

 Valaši čtyřletí až osmiletí:

limitas.png

limitas.png

Valaši devítiletí a starší: 

barney.png

barney.png

Hřebci čtyřletí až osmiletí: 

orpheus.png

orpheus.png

Hřebci devítiletí a starší: 

cesarion.png

cesarion.png

Cena kondice: 

rebeka.png

rebeka.png

 

Kompletní fotodokumentace k nalezení :

1) ZDE 

2) ZDE