Jdi na obsah Jdi na menu
 


6024 Moonjazz

moonjaz-sv.jpg

Základní informace: 

Rodokmen

Základní číslo: 6024

Základní jméno: Moonjaz

Datum narození: 20.1.1997

Barva: Ryz.

Genotyp: AA ee NN

Zapsání v PK : A 1/1, CS, KK 7,7 b.

Základní rozměry: 179 / 166 / 200 / 21,5 cm

Podíl původních genů kinských: 0 %

Vlastní sportovní výkonnost: dostihová kariéra 

Chovatel: Shadweel Estate Company, GBR  

Majitel: Vocásek František, Dašická 433, Pardubice 530 02

 

Informace k připouštění: 

Připouštěcí stanice : Němčice 16, Staré Hradiště 533 52, tel.: 777 271 753 Helena Vocásková helenatricka@seznam.cz 

 Způsob připouštění: přirozená plemenitba

 Cena:  dohodou

 

 Potomstvo: 

Plnokrevné potomstvo ZDE

Klisny v chovu: 

  

Doplňující informace: 

Moonjaz byl odchován na slavném Shadwell Stud a s vysokými předpoklady směřoval do tréninku v barvách Hamdana al Maktoum. Čekalo se toho od něj hodně, neboť jeho otec Nashwan byl vynikající dostihový kůň a jeho matka Harayir zvítězila v 1000 Guineas. Očekávání však nesplnil, neboť v kolébce turfu běhal v dostizích D kategorie a jeho nejlepším umístěním bylo druhé místo v B kategorii. Po exportu do Švýcarska běhal do svých sedmi let převážně na proutí, kde získal několik vítězství a řadu umístění, na dráze se projevoval jako vytrvalec.

Po příchodu do ČR působil několik let v plnokrevném chovu v drobných chovech, než přešel k panu Vocáskovi do Němčic u Pardubic, který ho licentoval i pro PK CS. Od roku 2017 je uchovněn pro PK koní Kinských

celý článek od Evy Holubcové zde 

Moonjaz působí v rámci teplokrevného chovu jako plemeník z hřebčí linie Nasrullah kombinované s Native Dancer linií na straně matky. Hřebec splňuje podmínky a je vhodný k využití pro klisny KK. Velmi dobrý až vynikající v typu cvalového honebního koně, v krátkém obdélníkovém rámci, s velmi dobrou silnou kostrou, vynikajících šířkových rozměrů v prsou i zádi, s drobnými nedostatky ve fundamentu pánevních končetin (otevřené hlezno). Velmi dobrý prostorný, mírně plošší krok, nevýrazný ale energický klus a velmi prostorný, kulatý cval. 

 

Fotografie: