Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na seminář Reprodukce klisen

23. 2. 2017

Vážení členové,

              CSFHO o.s. Vás co nejsrdečněji zve na seminář s panem Ing. Radkem Tolmanem na téma "Reprodukce klisen".

Seminář se bude konat v termínu 4.3. 2017 v prostorách JŠ Equss Kinsky v Hradištku u Sadské. Začátek semináře je v 11:00  a předpokládaný konec cca v 15:00.

Plánujete-li v letošním či následujícím roce svou klisnu připustit, určitě si nenechte tento seminář ujít!

          Pan Ing. Radek Tolman je předním odborníkem na asistovanou reprodukci klisen v ČR. Má dlouholetou praxi v diagnostice a sonografii. Je pravidelným účastníkem seminářů a stáží v tuzemsku i v zahraničí. V roce 2010 absolvoval kurz embryotransferu v ET Centru Keros v Belgii.  Následně založil firmu specializující se na reprodukci koní  pod názvem Tolman Services, reprodukční centrum v Lišné. Toto centrum nabízí zázemí pro dvanáct plemenných hřebců a kompletní reprodukční servis pro klisny, včetně celoročního servisu pro březí klisny. V loňském roce jsme s Tolman Servises  navázali spolupráci, a to s vynikajícími výsledky. Celkem zabřezlo devět z deseti fríských klisen.

 

Jednotlivá témata semináře spolu úzce souvisí a pomohou vám objasnit tajemství reprodukčního cyklu klisny. V prvním tématu se budeme věnovat současnému stavu reprodukce koní v ČR, dále probereme pohlavní aktivitu klisen a její funkci, nároky a možnou stimulaci ať medikamenty nebo vnějšími podněty. Dále také management reprodukce klisen, což znamená, jaké je  ideální naplánování a připravení klisny na inseminaci. Jelikož ne každá klisna je zdravá, je důležité včas indikovat případné poruchy plodnosti klisen, různé abnormality a  jejich možné řešení. Probereme si i samotný porod, šestinedělí klisen a následnou péči o narozené hříbě.

       Na závěr si také řekneme velmi zajímavé informace o využití biotechnologie v reprodukci koní, o které pohovoří hostující přední odborník v této oblasti pan Ing. Jiří Šichtař, PhD., ČZU Praha.

       Veškeré Vaše dotazy Vám pan Ing. Tolman a pan Ing. Šichtař rádi zodpoví v diskuzi na závěr.

 

Těšíme se na Vás.

Výbor CSFHO

Přihláška na seminář ZDE